Haber

Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu parti politikalarına destek vermek istiyor

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan ikinci tur seçimlerin ardından Özgür Özel, 812 oyla CHP’nin yeni genel başkanı oldu.

Partinin fark yaratanlarının seçimi kazanmasının ardından koltuğunu Özel’e devreden Kemal Kılıçdaroğlu’nun izleyeceği yol haritası merak konusu oldu.

Kılıçdaroğlu CHP’nin yanında yer almak istiyor

Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da çalışma ofisi açıp oradan CHP’nin politikalarına müdahale etmesi konusu son dönemde gündemdeydi.

Gazeteci Barış Yarkadaş da Kılıçdaroğlu’nun bu trend planını televizyon ekranlarında bir kez daha dile getirdi.

Kılıçdaroğlu’na verdiği destekle tanınan ve daha önce “Özel kazanırsa gazeteciliği bırakacağım”Yarkadaş, TV100’de Gürkan Hacır’la birlikte yayınlanan Taksim Meydanı programında Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da açacağı ofise ilişkin detaylar verdi.

“Kılıçdaroğlu, parti politikalarını destekleyecek araştırmalar yapılmasını istiyor”

Yarkadaş konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Mustafa Kemal ilçesinde 4 odalı bir ofis kiraladı. Cuma günü gidip ofisi onayladı. Tablo başladı. Burada bir vakıf veya enstitü kurmayı düşünüyor. Parti politikalarına destek olacak araştırmalar yapılmasını istiyor. Cuma günü ofise gitti ve onayladı. Rapor hazırlamak için. Yoksullukla mücadele için rapor ve araştırma yaptırılacak. Kılıçdaroğlu’nun evine çok sayıda ziyaretçi gelip gidiyor. Kılıçdaroğlu herkese, ‘Özgür Özel’e destek olun, onu bırakmayın’ diyor. Sadece yerel seçimlere odaklanın.’ diyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu